۱۳۸۹ مرداد ۷, پنجشنبه

یک کابوس واقعی


در ستون حاشیه های روزنامه شرق چهارشنبه می خوانم :
- استاندار تهران گفت : آب تهران آلودگی ندارد و از آب معدنی نیز سالم تر است.
- رئیس مرکز آموزش نیروی انسانی ، آمار و فناوری آموزش و پرورش گفت : ثبت نام اینترنتی دانش آموزان سراسر کشور آغاز شد . در این روش نیاز به حضور دانش آموزان در مدرسه نیست .
- معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت : طرحی برای مهار موش های پایتخت با کمک دانشگاه های معتبر کشور تهیه شده ست .
- احمدی نژاد گفت : در حالی که می بینیم بعضی از ترس فقر ازدواج نمی کنند . اما خداوند می گوید شما اگر از فقر می ترسید ازدواج کنید ، بی نیازتر می شوید . بعضی می گویند دو بچه کافی است بروید کیف تان را بکنید .کیفی وجود ندارد . کدام میراث ارزشمند تر از فرزندان صالح .
..........................
خواب یکی از جوی های آب  لبریز از پوست میوه و پس مانده غذا و ظروف یکبار مصرف شکسته و پیت حلبی سوراخ و نایلون پاره و لاستیک ماشین پنچر شده ی خیابان های جنوب تهران را می بینم .
و موشهای چاق و چله ای که در حاشیه این جوی در هم می لولند و می لولند و می لولند .
و کودکانی که در جوی مشغول آب تنی هستند و شادمانه می خندند و می خندند و می خندند.
و مادرانی که در کنار جوی مشغول شستن ظرف و لباس اند . مادرانی که کودکی شیرخواره از دامنشان آویزان است و جنینی پنج ماهه در بطن شان دست و پا می زند. و می شورند و می شورند و می شورند.
و پدرانی که تکیه به دیوارهای ریخته خرابه های حاشیه جوی داده و آفتاب می گیرند و غوطه ور شدن فرزندان عزیزشان را در آّب کثیف جوی به تماشا نشسته اند و کیف می کنند و کیف می کنند وکیف می کنند.
هراسان از خواب می پرم ، از دوردست صدای گوینده ی اخبار می آید:
"نماینده اصفهان در مجلس به بررسی ادبیات دروغ و همچنین عدم ساده زیستی برخی مدیران در جلسه مشترک تعدادی از نمایندگان و رئیس جمهور اشاره کرده و گفت : احمدی نژاد بر پیگیری این موضوع تاکید دارد. حسن کامران در ادامه گفته اند : بعضی از مدیران ، ادبیات دولت را ندارند و به ارزشها و ساده زیستی توجه نمی کنند. لذا نیاز است از سوی دولت بازرسی و نظارت ویژه ای در این زمینه صورت گیرد. تا نیروهای ارزشی ، مومن و کارآمد حضور فعال تری داشته باشند."

هیچ نظری موجود نیست: